Tente Linea Series Caster Wheel (5940UAP150R05-32)
| Brand | Tente |
| Mounting Type | Solid Stem Swivel |
| Wheel Diameter | 150 mm |
| Width Of Tread | 15 mm |
| Tread Material | Polyurethane |
| Wheel Centre Material | Polyamide |
| Wheel Colour | Grey |
| Flooring Measures | Non-Marking |
| Temperature Range | - 10 / + 40 °C |
| Load Capacity | 150 kg |
| Bearing Type | Precision ball bearing |
| Housing Material | Polyamide |
| Castor Width | 71 mm |
| Bolt Length | 45 mm |
| Swivel Interference | 245 mm |
| Bolt-Ø | 32 mm |
| Overall Height | 155 mm |
| Offset | 47.5 mm |
|
Key Product Highlights:
|



