ETHOS Caster Wheel - Castor Wheel :
Gate and Track Roller. Designed for Inverted Track
| Brand | Ethos |
| Mounting Type | Wheel Only |
| Wheel Diameter | 70 mm |
| Width Of Tread | 23 mm |
| Tread Material | Mild Steel |
| Wheel Colour | Silver |
| Load Capacity | 300 kg |
| Bearing Type | 6202 |
| Bore Size | 12 mm |
| Hub Length | 23 mm |
Key Product Highlights:
|



