Specification
UKAI Caster Wheel / Castor Wheel
| Brand | UKAI |
| Mounting Type | Wheel Only |
| Wheel Diameter | 50 mm |
| Width Of Tread | 28 mm |
| Tread Material | Special Hard Nylon |
| Wheel Colour | Black |
| Flooring Measures | Non-Marking |
| Load Capacity | 255 kg |
| Bore Size | 10 mm |



