Specification
UKAI Caster Wheel / Castor Wheel
| Brand | UKAI |
| Mounting Type | Top Plate Fixed/ Rigid |
| Wheel Diameter | 200 mm |
| Width Of Tread | 63 mm |
| Tread Material | Polyurethane |
| Wheel Colour | Black |
| Load Capacity | 900 kg |
| Bore Size | 25 mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Total Height | 250 mm |
| Plate Size | 151 x 102 or 151/102 |
| Hole Distance | 112 x 63 or 112/ 63 |
| Bolt Hole | 14 mm |



