Specification
UKAI Caster Wheel / Castor Wheel
| Brand | UKAI |
| Mounting Type | Top Plate Fixed/ Rigid |
| Wheel Diameter | 100 mm |
| Width Of Tread | 35 mm |
| Tread Material | Rubber |
| Wheel Colour | Black |
| Load Capacity | 195 kg |
| Bore Size | 12 mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Total Height | 144 mm |
| Plate Size | 115 x 80 or 115/80 |
| Hole Distance | 80 x 45 or 80/45 |
| Bolt Hole | 11 mm |



