Specification
UKAI Caster Wheel / Castor Wheel
| Brand | UKAI |
| Mounting Type | Top Plate Fixed/ Rigid |
| Wheel Diameter | 75 mm |
| Width Of Tread | 32 mm |
| Tread Material | Rubber |
| Wheel Colour | Black |
| Load Capacity | 120 kg |
| Bore Size | 10 mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Total Height | 101 mm |
| Plate Size | 91 x 68 or 91/68 |
| Hole Distance | 63 x 40 or 63/40 |
| Bolt Hole | 9.5 mm |



